zmarszki czolo

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek ?

Zabieg wykorzystuje frakcyjną wiązkę laserową emitowaną do głębszych warstw skóry. Powoduje to zniszczenie starych komórek, które natychmiast zaczynają wzmożoną regenerację. Każda kolumienka uszkodzonej laserem skóry otoczona jest zdrowymi komórkami, które zaczynają się intensynie namnażać, dzięki czemu uzyskuje się nową lepszą strukturalnie tkankę. W przeciwieństwie do zabiegów starszego typu, które powodowały znaczne uszkodzenia (rany) skóry , lasery frakcyjne pozostawiają tkanki nienaruszone co pozwala skórze na znacznie szybszą regenerację.

zmarszki czolo
Już pojedyńczy zbieg może zmniejszyć uszkodzenia spowodowane słońcem, ?podnieść? drobne zmarszczki i dociągnąć skórę. W efekcie uzyskuje się zdrowszą, młodziej wyglądającą skórę, spłycenie zmarszczek, blizn, mniej widoczne przebarwienia. Inną ważną zaletą tej metody jest brak uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry. Skóra goi się już po około tygodniu, jednak pełna regeneracja wymaga kilku, czasem kilkunastu tygodni.

zmarszczki oko
Usuwanie zmarszczek tą metodą wykonuje się bez znieczulenia, dyskomfort minimalizuje system chłodzenia AAC (Advanced Contact Cooling). Po zabiegu stosuje się okłady chłodzące oraz kremy przyśpieszające gojenie. Jak przy każdym zabiegu w którym wykorzystuje się laser istnieje ryzyko poparzenia dlatego laseroterapię powinien wykonywać tylko doświadczony, najlepiej certyfikowany lekarz.